Inscenizacje batalistyczne, pojazdy militarne, pokazy i przegląd artylerii – 15 i 16 lipca

W oczekiwaniu na VI Kujawski Zlot Militarny zapraszamy do Włocławka! III Włocławski Piknik Historyczny oraz III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej – to wydarzenia, które już niebawem odbędą się w naszym mieście. Zapraszamy 15 i 16 lipca 2017 r.

Stowarzyszenie PATROL Włocławka jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka oraz przyjezdnych.

 

Pierwszym z nich jest III Włocławski Piknik Historyczny, który na stałe wpisał się kalendarz imprez miejskich, cieszących się dużym zainteresowaniem. W tym roku przewidziano jeszcze więcej atrakcji. Przede wszystkim zobaczymy trzy bitwy rekonstruktorskie, w tym będziemy świadkami wydarzeń z 1920 roku i obrony Włocławka (Cud nad Wisłą), ponadto przeniesiemy się do czasów Wojny Domowej w Hiszpanii oraz bitwy pod Brunette. Zobaczymy również rekonstrukcję walk z 1939 roku w rejonie Włocławka, które były istotnym elementem bitwy pod Bzurą. Wszystkie inscenizacje odbędą się z wykorzystaniem broni palnej, pojazdów oraz profesjonalnej pirotechniki. Ponadto zobaczymy walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Zobaczymy m.in. amerykańskie, rosyjskie i polskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

 

Kolejnego dnia, czyli w niedzielę odbędzie się natomiast III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Tym razem do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Będziemy mieli okazję zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, których obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwą. Oceniane będą zarówno umiejętności, widowiskowość oraz wierne odwzorowanie historyczny, w tym m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.

 

III Włocławski Piknik Historyczny

Termin: 15 lipca (sobota), g. 14.00 – 20.00
Miejsce: Włocławek, teren parkowy (Słodowo – mapa – https://goo.gl/maps/8zQDCKz7jQB2)
Organizator: Stowarzyszenie PATROL Włocławek

III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej

Termin: 16 lipca (niedziela), g. 12.00 – 17.00
Miejsce: jw.
Organizator: Stowarzyszenie PATROL Włocławek; Partner: Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie